Çevre düzenlemesi ile birebir uyumlu olan ve oldukça estetik olan çim çit çeşitleri, estetik tel örgü seçeneklerinin başında gelmektedir. Özel döküm paslanmaz teller üzerine, pvc den üretilen çimler örülür ve kapatılmak istenen yerler, estetik bir şekilde kapatılır. Evler, villalar, spor alanları, kafeler, restoranlar, parklar, özel bahçeler, yol kenarları, göl kenarları ve buna benzer birçok alan, çim çit uygulaması ile en güzel bir şekilde kapatılmaktadır.

Çim çitler yani dekoraçim pano şeklindede üretilebilir. Sağlam iki ayağı olan kutu profiller, elektrostatik boya veya galvanizle kaplanır. 4*4 cm göz aralığı ile bu kutu profile, tel örgü monte edilir. Bu kutu profil 1*2 metredir. Bu panolar, isteğe bağlı olarak, duvar üstlerine ve zemine monte edilebilmektedir. Panoların ayakları oldukça sağlam bir şekilde monte edilmiştir. Bu nedenle, duvar veya zemine sabitlendiğinde, oldukça sağlam bir şekilde durmaktadır. Portatif özelliği ile kolayca taşınmakta ve kolayca monte edilebilmektedir. Diğer beton direkli ve galvaniz borulu tel örgülere göre oldukça kolay bir şekilde monte edilebilmektedir. Belli aralıklarla direk dikmek zorunda kalmıyorsunuz.

çim çit
çim çit

Dekoratif yapıları sayesinde, eğlence merkezleri ve cafelerde en çok tercih edilen yapay ürünlerdir. Sunni çimin, doğal çimin estetiğini sunması sonucunda, göze hoş gelen bir tasarım ortaya çıkmıştır. Zarif ve şık duruşu ile en güzel kapatma malzemelerindendir. Görkemli havası ile mekânlarınızın havasını değiştirmektedir.

Özellikle sitelerin görkemini artıran ve dekorunu mükemmel hale getiren çim çit uygulaması, üst kısmına jiletli tellerin eklenmesi ile hırsızların geçmesine izin vermemektedir. Özel tasarımları sayesinde, üzerine eklenen dikenli tel veya jiletli teller, estetiğini bozmamaktadır. Dışarıdan geçenlerden rahatsız olanlar için de, dekoratif çim çit estetik bir çözümdür. Duvar üzerine eklenme özelliği ile bahçenizde, bakışların rahatsızlığından kurtulabilirsiniz. Yüksek duvar işlemlerine göre, çimli çit hem hesaplı hem de daha dekoratiftir.

Ayrıca, pvc çimler, metre ile de satılmaktadır. İstenilen ölçü kadar bursa çit firması olan firmamızda her türlü yapay çit çeşit ve modelini bulabilirsiniz  Evinizin etrafındaki telleri neyle kaplarım? Diye düşünmeyin. Estetik ve zarif, dış etkenlere dayanıklı çimler, en iyi çözümdür. Bahçenizin veya çevrelemek istediğiniz yerin ölçülerine göre, çit firmamıza çim siparişi verebilirsiniz.

Yeşil ile iç içe bir bahçeniz var ve tel çit örgü ile kapatılması gerekiyor. Tel örgünün, yeşil ve rengârenk bahçenizle uyumlu olmasını istiyorsunuz. Bu sorunun en iyi çözümü, pvc den üretilen sunni çimdir. Suni çimle kaplı çitlerle çevirdiğiniz zaman, bahçenizin dekorasyonu bozulmayacak, doğallığını koruyacaktır. Dekoraçim özel olarak yer dekorasyonlarında da kullanılmaktadır. Bursa da bir çok kamu ve özel sektörde çim çit montajı örnekleri tarafımızdan yapılmıştır.

Yapay Çim – Suni Çim

Dış mekânlar yanında, iç mekânları da suni çim kullanılan çim çit uygulaması ile kapatabilirsiniz. Böylece, daha dekoratif bir iç dizayna sahip olabileceksiniz. Çim çitlerin yapay çim ve suni çim gibi bir kaç ismi de bulunmaktadır. Yapay çit, suni çim dış etkenlerden etkilenmez ve renkleri solmaz. Dış etkenler nedeni ile kir tutmaz. Yağmurdan ve soğuktan etkilenmez. Sıcakta erime veya salınma yapmaz. Özel içeriği ile alev almaz bir üründür. Hiç bir şekilde dökülmez ve deforme olmaz. Bu nedenle, en çok tercih edilen dekoratif çit çeşitlerindendir. Yıkanma özelliği ile yapay ve suni çimleri rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Sabun maddeleri, pvc çimlerin yapısını bozmamaktadır.

Çim Çit Fiyatları

Pvc çim çitlerin uzunluğu, yüksekliği ve kalınlığı, çim çit fiyatları belirlemede en belirleyici etkenlerdir. Tellerin özelliği de çim çit fiyatlarını etkilemektedir. Doğal çim görüntüsünün en ucuz fiyat ile gerçeklemesi halidir. Sağlam direklerden oluşturulan panel çit veya panolu çit üzerine monte edilen çim çit çalışması, son derece dekoratif ürünlerdir. Bu dekoratif ürünlerin içinde yapay çim fiyatı ile de uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır. Yeşil renk olarak tek renk üretilmektedir. Gerçek çimlerin havasını vermekte beraber diğer ürünlere göre çim çit fiyatları düşüktür.