Belki de en eski zamanlardan bu yana en çok kullanılan tel çeşitlerinden biri dikenli tel sistemidir. Genel olarak son derece yüksek bir güvenlik isteyen alanlar adına kullanılan bu kaliteli tel çit çeşitleri, özellikle de askeri alanlar için en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra ayrıca yerleşim yerinin çok az olduğu yerlerde de montajı yapılmaktadır. Bağ ya da bahçe gibi büyük tarlalarda üretilen ve ticari amaçlı kullanılacak olan ürünleri korumak adına da bu tür teller kullanılır.

Özellikle de sebze ve meyve ya da besleme hayvanlara zarar verebilecek yırtıcı hayvanların tarlalardan uzak tutulması için en doğru seçim olarak ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda birçok farklı fabrikanın korunması adına da kullanılabilir. Bunun yanı sıra hava alanları ya da tren raylarının korunması adına ve aynı zamanda insanların da bu noktada korunabilmesi için bu tür yerlerin de çevrelerine de montajı yapılır.

dikenli tel
dikenli tel

Her türlü hava koşuluna karış son derece büyük bir dayanıklılığı bulunan bu kaliteli teller, ani değişim yaşayan hava koşullarına karşı da dirençlidir. Bunlar arasında don olayları, oldukça şiddetli yağmurlar ya da çok sert havalarda her hangi bir zarar görmez. Üstelik bunun tam tersi çok sıcak havalarda da her hangi bir yamulma ya da esmene gibi bir sorunu asla çıkarmaz.

Her hangi bir alanın etrafına kurulumu yapılacak olan tellerin birbirine olan bağlantısı son derece kaliteli ve sağlam klipsler ile yapılmaktadır. Bu sayede aynı yere ekleme yapılan kaliteli ve özel bir tasarım olan diken tasarımları da son derece sağlam bir yapıda olmaktadır. Paralel olarak konumlandırılan teller genel olarak bazı noktalarından çapraz bir bağ ile birbirlerine monte edilmiştir. Bunun yanı sıra birbirine oldukça yakın bir şekilde konumlandırılmıştır. Bu yüzden birçok farklı bağ ya da bahçe, hava alanı, tren yolları gibi birçok alanda kullanılır. Sayısız birçok alana yapılan dikenli tel örgüler sayesinde bu noktalardan giriş çıkış imkânsız bir hale gelmiştir. Dikenli teller panel çit ve tel çit örgü sistemlerinin üzerine montajı da sık olarak yapılmaktadır. Ücretsiz keşif ve bilgi için Bursa çit firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Dikenli Tel Çeşitleri

Bu tür dikenli tel çeşitleri iki çeşittir. Bunlardan biri PVC kaplı dikenli tel çeşitleridir. Bu tür bir özel üretim ile yapılan PVC kaplaması sonrası tellerin dayanıklılığı bir kat daha artmaktadır. Bir diğeri ise galvaniz kaplı dikenli tel çeşitleridir. Bu tür bir kaplama sayesinde dikenli tellerin ömründe daha da fazla bir artış sağlanmaktadır. Ayrıca bu tür tel çeşitleri her hangi bir şekilde paslanmaz ya da kullanılma ömrü boyunca bir kırılma yaşamaz.

Bu tellerin uzunlukları genel olarak çevrelenecek olan alana göre değişiklik göstermektedir. Yine de standart bir uzunluk olarak 100 ila 300 metre arasında bir değişiklik göstermektedir. Paket halinde çit firması size en uygun dikenli teli sunacaktır. Bir paket ağırlı 15 ile 40 kg arasında değişmektedir.

Dikenli Tel Fiyatları

Sağlam ve ergonomik yapısı ile dikenli tel fiyatları montaj yerinin uzunluk ve yükseklik yapısına göre değişmektedir. Ayrıca alanın çapına, zemin yapısını göre bütçeyi zorlamayacak uygun fiyatlar ile ve kolay kurulumu sayesinde montajı yapılabilmektedir. Fiyatlar çeşitlere göre de değişmektedir. En uygun dikenli tel montajı ve çeşidine göre en ucuz fiyatı bursa çit firması olan ‘Öz Sağlam Tel‘ firmamızdan temin edebilirsiniz.