En fazla kullanılan tel örgü çeşitlerinden biri olan kümes teli, birçok farklı alanda birbirinden değişik amaçlar için kullanılmaktadır. Bunlar arasında öncelikle her türlü kümes hayvancılığında kullanım için yapılmaktadır. Metal renk (galvaniz veya siyah) tasarımı ve tellerin birbirine muntazam ve sık bir şekilde örülmesi hayvanların korunması konusunda büyük bir avantaj sunmaktadır.

Aynı zamanda kaliteli malzemesi ve bambaşka tel örme sayesinde de uzun yıllar kullanılma imkânı vermektedir. Bir başka kullanım alanı ise birbirinden farklı balık üretim çiftlerinde balıkların belirli bölümlerde kalmasında kullanılmaktadır. Sağlam yapısı ve ayın zamanda son derece yumuşak dokusu ile balıklara her hangi bir zarar gelmesini önler. Bu tür avantajları nedeniyle de hayvanların belirli bir alanda kalması noktasında kümes telleri oldukça fazla bir şekilde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra aynı zamanda inşaat sektöründe de son derece şık bir şekilde kullanılmaktadır.

kümes teli
kümes teli

Gemi yapımındaki bir takım bölümlerde ya da aşamalarda desteklenmesi ve daha sağlam bir hale getirilebilmesi adına gemi sektöründe de sık bir şekilde kullanılmaktadır. Her türlü darbeye karşı son derece dayanıklı olan bu kümes teli çeşitleri, en sert hava koşullarına, yağışlara ya da don olaylarına karşı büyük bir dayanıklılık örneği göstermektedir. Bu gibi şartlara dayanması için kümes teli imalatı titizlikle yapılmaktadır. Üstelik çok sıcak havalarda ise her hangi bir esneme ya da yamulma gibi sorunları asla ortaya çıkarmaz.

Tüm bunların yanında ayrıca dekorasyon ya da izolasyon gibi alanlarda da oldukça fazla bir kullanım alanı mevcuttur. Bunlar arasında her hangi bir sızdırma ya da bir açıklık kalmaması amacı ile izolasyon konusunda da kümes teli çeşitleri kullanılmaktadır. Bununla birlikte de birçok farklı alanlarda mekânlar için birbirinden farklı dekorasyon noktasında kullanılabilmektedir. Ve elbette en fazla kullanım alanlarından birisi ise ziraat alanında ve bahçecilik noktasında en çok tercih edilen çit ürünleri arasında geçmektedir.

Özellikle de bahçe teli noktasında bu son derece kaliteli tel çeşidinin yumuşak dokusu, her hangi zararı olmaması ve her türlü dış etkene karşı büyük bir önlem sağlaması ile bahçecilik alanında birçok farklı yerde kullanılmaktadır. Genel olarak üretim açısında kümes teli adına birkaç farklı çeşidi bulunmaktadır. Bursa çit firması olarak kümes teli ölçüleri bünyemizde bulunmaktadır. Bunlardan birisi galvaniz kaplı kümes tel çeşitidir. Bir diğeri ise PVC kaplı kümes tel çeşitidir.

Yıllarca hiçbir sorun çıkarmadan kullanılma olanağı tanıyan bu kaliteli kümes tellerinin bir başka kullanım alanı ise birbirinden farklı iş kollarına sahip sanayi alanlarıdır. Bundan farklı olarak da daha akla gelmeyen birçok değişik iş alanında da en çok kullanımı olan tel çeşididir.

Kümes Teli Fiyatları

Her türlü inşaat alanlarında şap kullanım öncesi ya da sıva altı noktasında ortaya çıkabilecek her hangi bir çatlağı önlemek maksadı ile bu tel çit sistemi olan kümes teli kullanılmaktadır. Aynı zamanda kaliteli bir üretim olmasının yanı sıra son derece kolay bir kurulumu yapılmaktadır. Her türlü zemine ya da çevreleme işlemlerinde kolaylıkla uyum sağlamaktadır. Üstelik kümes teli fiyatı konusunda da diğer birçok tel çeşitlerine nazaran uygun fiyatı ile de bütçeyi hiçbir şekilde zorlamaz. Tüm bunların yanı sıra bir diğer yandan gemi sektöründe de büyük bir kullanım alanı bulunmaktadır. Bu gibi birçok sektörde kullanılmasının en büyük sebebi kümes teli montajının kolay ve kümes teli fiyatının düşük olmasıdır. Bursa dan tüm Türkiye ye hizmet veren ‘Öz Sağlam Tel’ ücretsiz keşif imkanı vermektedir.